Podobno atrakcyjny wygląd pomaga w życiu. Jest nam wtedy łatwiej dostać pracę oraz rozmawiać z innymi ludźmi w sposób pewny i zdecydowany. Cieszymy się również powodzeniem u płci przeciwnej. Słowem — same pozytywy. Może właśnie z tego powodu w dzisiejszych czasach zwracamy tak dużą uwagę na swój wygląd. Chcemy się przecież podobać (nie tylko sobie), ale być też obiektem pożądania i ogólnego zachwytu.
Pomaga nam w tym idealny uśmiech. Jednak tak naprawdę niewiele jest ludzi o nieskazitelnych, pięknych, zdrowych i białych zębach. Dlaczego? Bo nie wyobrażamy sobie życia bez kawy, herbaty, papierosów czy czerwonego wina, które w negatywny sposób wpływają na barwę naszego szkliwa. Ale powodem żółtych zębów może być też wpływ zażywanych antybiotyków lub naturalne zabawienie kości, z których zbudowane są zęby. Jeśli więc nie znajdujemy się w gronie szczęśliwców i nie mamy idealnego uśmiechu, to jeszcze nic straconego. Możemy przecież wybielić swoje zęby.
Do wyboru mamy różne pasty, paski, żele oraz systemy wybielające, które są dostępne w drogeriach i aptekach i umożliwiają samodzielną aplikacji w domu. Domowe wybielanie zębów nie jest związane z dużym kosztem, ale nie przynosi też długotrwałych efektów. Efekty oczywiście są widoczne, ale niezbyt długo. Cała kuracja trwa kilka dni, ale trzeba ją powtarzać co jakiś czas, mniej więcej co pół roku. Negatywną stroną domowego wybielania są też podrażnienia wywołane przez użyte produkty.
W przypadku wybielających past zazwyczaj nie ma tego problemu. Co prawda musimy przygotować się na ich systematyczne używanie, ale pasty wybielają zęby w sposób delikatny i mało inwazyjny. Jeśli więc mamy wrażliwe zęby, to najlepiej nie eksperymentujmy z produktami silnie wybielającymi. Wtedy lepiej zdecydować się na delikatną pastę wybielającą. Musimy jednak pamiętać, że w tym przypadki, aby zauważyć efekty, musimy uzbroić się w cierpliwość i nie liczyć na szybką i efektowną zmianę.
Jeśli samodzielnie boimy się eksperymentować, to możemy skorzystać z usług stomatologii estetycznej. Jest to zabieg najbezpieczniejszy dla naszych zębów, ponieważ przeprowadza go wykwalifikowany specjalista, który po obejrzeniu uzębienia zaproponuje wybielanie najlepsze dla nas. Wizyta u stomatologa przynosi również najlepsze efekty, ale wiąże się niestety ze sporym wydatkiem (dużo większym niż domowe wybielanie).
Mamy więc kilkanaście możliwości wyboru, jeśli zdecydujemy, że należy odświeżyć nasz uśmiech. Musimy jednak uważać, żeby nie przesadzić. Zbyt białe zęby wyglądają przecież nienaturalnie i tandetnie — niczym u gwiazd z czerwonego dywanu.